Kombinace konopných přípravků

POLOŽIT OTÁZKUKategorie dotazu: ImunitaKombinace konopných přípravků
Gabriela Sedláková zeptal se před 7 roky

Dobrý den,
dcera má Crohnovu nemoc a po roce klidu opět zlobí. Pořídila jsem konopný výtażek a užívala cca 3/4 roku. Teď po roce, kdy opet zlobí, chci ještě před návštevou gastra zabojovat doma. Na gastru nás pošlo na kapacky a nasadí prednison – to pravě nechceme. Alternativ jak na něj je víc a já bych potřebovala vědět, jestli něco nezkoním, když budeme kombinovat fenixovy slzy s cajem z konopí do kterèho bych chtěla dávat 2 kapky tinktury z konopí. 
Dekuji za radu
Sedfláková

1 Odpovědi
CBDex Personál odpověděl před 7 roky

Dobrý den, paní Sedláková,

pacientům s Crohnovou chorobou umí konopí skutečně pomoci. Připojil jsem odkaz na základní informace, ale na internetu lze dohledat více:
http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/993-konopi-pomaha-s-crohnovou-chorobou-a-dalsimi-strevnimi-diagnozami

Léčba konopím ale musí mít (ostatně jako každá jiná léčba) nějaká pravidla. Pokud užíváte konopné výtažky, zjistěte si prosím kdo je výrobcem, jak a z čeho jsou vyráběny – a to zejm. u domácích přípravků. Protizánětlivé účinky mají oba cannabinoidy THC i CBD. U přípravků s THC ale může nastat i silný psychotropní efekt. Je proto nutné být opatrný. Musím Vás také upozornit, že veškeré produkty s obsahem THC nejsou legální.

Konopný čaj jako doplněk ano, ale s tinkturou bych ho nemísil – snižuje se koncentrace a tím efektivita absorbování účinných látek. Užíval bych proto odděleně. Dle mého názoru by rozhodně stálo za to vyzkoušet aplikaci formou rektálních čípků.

Od nás mohu doporučit doplněk stravy Gastrovit: http://www.cbdex.cz/project/gastrovit/ obsahuje účinný extrakt z konopí s CBD a neobsahuje THC.

S pozdravem František za tým CBDex