Konopí

Alena zeptal se před 7 roky

Dobrý den.Mám velké bolesti kloubů-revmatoidní artritida -a chci vyzkoušet účinek marihuany (na zmírnění bolestí).Bojím se začít,je to přece jen droga a je mi už 60 let,ale názory okolí jsou:zkus to.Je lepší kouření marihuany nebo ji po troškách přidávat do jídla?Je obojí návykové?Jaké hrozí negativní důsledky při pravidelném používání?Prosím o co nejpodrobnější odpověď,mám zo toho celkem strach a nechci nic uspěchat,přesto mívám tak velké bolesti,že už něco zkusit musím(běžné masti ani léky nepomáhají).Také prosím o návod jak konzumovat,v jakém jídle atd.,v jakých dávkách a jak často-nevím vlastně vůbec nic a názory lidí se různí,už jsem přečetla kde-co,jeden tvrdí A,druhý B.Děkuji Vám za odpověď

1 Odpovědi
CBDex Personál odpověděl před 7 roky

Dobrý den,

s dovolením Vás odkáži na následující informační zdroje, kde jsou již odpovědi na Vaše dotazy přehledně uspořádány:

O konopí

Využití konopí v léčbě


http://kopac.cz/informace-pro-pacienty/

Je tam i postup, jak případně získat léčebné konopí, které by mělo být k dispozici v lékárnách za finanční úhradu.

Informace o účinných látkách v konopí je zde http://kopac.cz/jak-konopi-leci/
Jedna z nich THC (tetrahydrocananabinol) má psychotropní účinky – tj. v případě, že kouříte (nebo konzumujete upravené v jídle) konopí s vyšším obsahem THC, projeví se u vás změněný stav vědomí. Většinou se jedná o euforii, zvýšené vnímání barev, zvuků, následně pak relaxace až malátnost, spavost atd.
Při rozumné konzumaci je konopí u dospělých lidí neškodné. Návykovost je podle studií velmi nízká – nižší než např. u alkoholu nebo dokonce u silnějších analgetik.
Jako léčebný prostředek se nám konopí jeví jako bezpečné, bez vedlejších účinků. Velkou výhodou právě při léčení bolesti je to, že není nutné zvyšovat dávky, protože si organismus nevytváří toleranci (jako u jiných analgetik).

Problémem je, že konopí s vyšším obsahem THC, které se používá k léčbě bolesti, je legálně dostupné pouze ve formě léčebného konopí. Pěstovat jej pro vlastní potřebu doma není legální.

Jako bezpečný a jednoduchý způsob odzkoušení funkčnosti konopí na Váš problém může být použití konopné masti (jeden z mých příbuzných má velmi podobné potíže a s úspěchem používá v kombinaci s vnitřním užíváním doplňku stravy CBDex Parkin). Pokud se používá mast zevně na klouby, tak nemá žádný psychotropní účinek a zcela jistě nulovou návykovost. Jedná se ale o domácí konopnou mast z konopí s obsahem THC, pozor – v obchodech je k dostání konopná mast také, ale bez THC, tudíž s omezenou funkcí proti silné bolesti.
Produkty s CBD nejsou také návykové a psychotropní http://www.cbdex.cz/ .

Máte pravdu, že o konopí koluje mnoho pověr a mylných informací. Vy se použití konopí rozhodně nebojte. Seriózní zdroje informací jsou výše uvedený KOPAC a dobré články jsou také na webu časopisu Legalizace http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/?rubricId=4#content v sekci Konopí léčí.
Zkuste se také u příbuzných a v okolí zeptat, jestli někdo z nich nemá/nepoužívá domácí konopnou mast. Případně ji lze i po trošce hledání sehnat i na internetu.

Přeji Vám brzké zlepšení
Pomůže Vám Tráva